• |

Oltaş

Jant

Dövme aluminyum jantın avantajları aşağıdaki gibidir:

300 Kg’a kadar ağırlık tasarrufu sağlar:

Alcoa dövme aluminyum jantları pazardaki en hafif aluminyum jantlarıdır. Saç jant yerine Alcoa aluminyum jantları kullanmak araç başına yaklaşık 250-300 Kg ağırlık tasarrufu sağlar ki buda özellikle uluslararası taşımacılıkta oldukca önemli bir fark yaratmaktadır.

Ekonomiktir:

Alcoa jantları hafifliği nedeni ile sizlere, daha az yakıt tüketimi, 250 – 300 kg arası ekstra yük taşıma kapasitesi sağlar. Aluminyum metalinin özelliği sayesinde ısı iletkenliği mükemmeldir; bu sayede lastiklerin çabuk ısınarak gerek arıza vermesini gerekse aşırı yıpranmasını önler. Balatalar aşırı ısınmaz ve özel açılara sahip delikleri sayesinde ısı kontrolü sağlanmış olur.

Sac jantlara göre son derece esnek olması, deformasyon riskini düşürmektedir. Jant salgısı olmadığı için gerek lastiklerde düzensiz aşınmanın gerekse aracın aktarma organlarındaki yıpranmaların önüne geçilmiş olur.

Bir başka ekonomik avantajı ise Alcoa takılı bir aracın ikinci el değerinin yüksek oluşudur. Araç, maksimum yükleme kapasitesi ile kullanılırsa yatırım, 18 ay ile 2 yıl içinde kendini amorte eder.

Güçlü ve dayanıklıdır:

En zor koşullarda, gösterdiği dayanıklılık Alcoa jantlarını ayrı bir yere koymaktadır. Kamyon yarışlarındaki araçlarda ön ve arka akslarda kullanılan tek janttır. Isıl işlem ve dövme teknolojisi ile yekpare olarak üretilen Alcoa  jantları, onaylanmış testlerle piyasadaki en güçlü jantlar olduğunu kanıtlamaktadır. Sac jantlara uygulanan yükün 5 kat fazlası uygulanarak yapılan mekanik yükleme testlerini başarıyla geçmiştir. Alcoa Dövme Aluminyum Jantları  Japon JWL-T testlerini geçen tek aluminyum jantlardır. 5 yıl boyunca limitsiz kilometre garantilidir.

Şıktır:


Alcoa Dövme Aluminyum Jantları aracınızın görüntüsünü değiştirir. Herhangi bir kaplamaya gerek duymadan parlaklığını korur. Kaplama genellikle çelik ve dökme aluminyum jantlarda kısa sürelerle tekrarlanması gereken bir işlem iken, Alcoa jantları her amaca uygun dizaynı ile ürünlerinde ‘ayna parlaklığı’ olarak tercüme edebileceğimiz ‘ miror polished’ özelliği sayesinde birkaç dakikalık işlemle ilk günkü parlaklığına dönebilmektedir.

Çevrecidir:

Alcoa jantları dövme aluminyum ve kaplama olmamasından dolayı geri dönüşümü ve bakımı kolaydır.

Yenilikçidir:

Alcoa, tüketicilerin taleplerini karşılayabilmek için yeni teknolojilerle sürekli gelişim göstermektedir.

© Otomotiv Lastikleri Tevzi A.Ş.2011